Hostinec Pivovar v Košiciach

Hostinec Pivovar v Košiciach

V historickej budove Levočského domu v Košiciach sa dnes nachádza  Hostinec Pivovar, v ktorom sa varí a čapuje výborné nepasterizované a nefiltrované pivo, v ktorom sú zachované všetky zdraviu prospešné látky. Len pre úplnosť dodávame, že jeho pravidelné pitie (samozrejme s rozumom) napomáha lepšiemu tráveniu, prospieva srdcu, má upokojujúci účinok na nervovú sústavu, dodá telu chýbajúcu energiu, ba dokonca vraj spomaľuje starnutie.

Súčasťou prevádzky Hostinec Pivovar je  reštaurácia s netradičnou ponukou jedál. V jedálnom lístku nájdeme jedlá, aké si  pamätáme z detstva, napr. chlieb vo vajíčku, prípadne fúziu tradičnej slovenskej kuchyne s modernými trendmi.

Veľkým lákadlom pre nenapraviteľných hladošov sú denká pre viacerých hostí, úžasné steaky a v ponuke nechýba ani anglická klasika – Fish and Chips.

Varí sa z čerstvých surovín, mäso sa nakupuje od preverených domácich dodávateľov a zákazníci sa môžu tešiť na sezónne špeciality. Príprava pokrmov je ovplyvnená umením a fantáziou šéfkuchára, takže niektoré z nich sa už nikdy nemusia zopakovať, čo im dodáva punc výnimočnosti.

Z ponuky dezertov nás zaujala domáca pivná zmrzlina, čo je miestna špecialita, ktorú inde nedostanete.  Hostinec Pivovar je podnik, ktorý by ste pri svojej návšteve Košíc rozhodne nemali vynechať.

Košický