utorok, 27 februára, 2024
spot_img

Reštaurácia ReštiKE – Košice

Kto má rád maďarskú kuchyňu a chcel by si pochutiť na jej špecialitách, rozhodne by mal navštíviť reštauráciu ReštiKE  v Košiciach, v ktorej okrem týchto spomínaných špecialít si môžete pochutnáť na každodennom chutnom a rôznorodom obedovom menu a sezónnych jedlách zaradených v Ala ´carte.

Táto  moderne zariadená a vybavená reštaurácia  ponúka svojim hosťom okrem toho bohaté raňajky, skvelú kávičku, výborný čaj, ktorý pije aj sama anglická kráľovná Alžbeta II.

Veľký výber kvalitných vín a bezkonkurenčné pravé maďarské destiláty.

K dispozícii je aj letná terasa a salónik vhodný pre uzavreté spoločnosti. Medzi predjedlami nájdeme okrem iného aj oškvarky zo sumca, čo je špecialita s ktorou sme sa doteraz ešte nestretli, medzi polievkami „kraľuje“ kráľovná maďarských polievok – halászlé zo sumca, tradičný kurací pörkölt, bravčový paprikáš, držky na paprike, či tradičné tvarohové rezance so slaninou. Samozrejme nechýbajú ani slávne Somlói halušky a jablková štrúdľa.

Nám osobne maďarská kuchyňa veľmi chutí. Sme radi, že sa stále teší zo záujmu zákazníkov a nezmizla z ponuky gastronomických prevádzok ani v súčasnosti, keď je vkus konzumentov čoraz viac manipulovaný módnymi  trendmi. Košickej reštaurácii ReštiKE preto želáme veľa spokojných zákazníkov.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČUJEME