Koliba Tri studničky u Tomášovcov

Koliba Tri studničky u Tomášovcov

Cestou do demänovskej doliny sa nachádza reštaurácia s originálnou koncepciou a poctivým prístupom k remeslu. Koncepcia slow food je tu prezentovaná v tom najlepšom svetle spolu s pravou slovenskou kuchyňou a originálnym servírovaním. Spomaliť, relaxovať, príjemne sa zabaviť a vychutnať si skvelé jedlo v príjemnom prostredí koliby Tri Studničky u Tomášovcov – to je presne návod na reštart, ktorý občas potrebuje každý  z nás. Nájdeme tu špeciality slovenskej kuchyne pripravované podľa tradičných domácich receptov a obohatené o moderné trendy v gastronómii.

Základom pri príprave pokrmov sú kvalitné suroviny od overených dodávateľov a sezónne využitie darov prírody. Do kuchyne reštaurácie sú dodávané kohúty chované na farme a čerstvé pstruhy z neďalekého rybníka sú spestrením  ponuky jedálneho lístka, ktorý  je zostavený tak, aby si každý zákazník mohol vybrať podľa svojej chuti.

Pre hostí, ktorí majú problém so zrakom sú pripravené okuliare. Vtipné…Komentáre k jednotlivým jedlám sú nielen zábavné, ale obsahujú aj filozofické posolstvo a múdrosť našich predkov. Nájdeme tu nielen najznámejšie jedlá domácej slovenskej kuchyne, ale aj originálne recepty majiteľa koliby Richarda Tomáša, ktorý sa pri svojich cestách po svete necháva často inšpirovať miestnymi špecialitami a získané vedomosti premieňa na „drobné“ vo svojej reštaurácii. Kto si chce vychutnať výbornú kuchyňu v príjemnom prostredí  tejto koliby, mal by postupne degustovať čo najviac chodov, pretože vybrať si spomedzi toľkých lákavých dobrôt nie je vôbec ľahké. Výborné pivko značky Ifka a vlastná káva Caffe Zelený štvorec, organické čaje, kvalitná ponuka vín a destilátov vhodne dopĺňajú jedálny lístok.

Hostí obľubujúcich spoločenské hry poteší originálna hra červená stolička. Jej pravidlá sú jednoduché. Hosťovi, ktorý si sadne na červenú stoličku prinesú košík s kartičkami. Každá kartička obsahuje úlohu ktorú treba splniť. Ak túto úlohu „obeť“ sediaca na červenej stoličke nesplní, musí zaplatiť účet za celý stôl. Niektoré kartičky však obsahujú aj rôzne výhry, alebo tiché úlohy, ktoré sa nesmú prečítať nahlas, takže o zábavu a prekvapenie pre všetkých účastníkov hry je dokonale postarané.

Počas letných mesiacov si deti v záhrade môžu zahrať hru Richtárov poklad, spočívajúcu v hádaní rôznych hádaniek, na konci ktorej čaká víťaza odmena. To, čo okrem skvelej kuchyne, príjemného prostredia a ochotnej obsluhy robí z koliby Tri studničky u Tomášovcov výnimočné miesto je organizovanie koncertov a bohatý kultúrny program, kvôli ktorému sa sem oplatí pricestovať aj zo vzdialenejších miest. Poponáhľajte sa, aby vám nič neušlo.

Popradský