Reštaurácia Marína v Žiline

Reštaurácia Marína v Žiline

Táto reštaurácia nesie rovnaký názov ako lodná  reštaurácia Marína, ktorá v minulosti v Žiline existovala na vyradenej riečnej lodi . Aj keď bola táto prevádzka obľúbená, „padla“ za obeť  pri výstavbe vodného diela Žilina . Súčasná reštaurácia Marína sa nachádza na rovnakom mieste a nadväzuje na túto zaujímavú tradíciu.

Prístup do prevádzky je originálne riešený pomocou elegantne klenutej drevenej lávky ponad potok Rosinka, vďaka ktorej sa zákazníci „prebojujú „ až do samotného objektu. Budova reštaurácie zaujme svojim estetickým vzhľadom, príťažlivou architektúrou a prepojením vnútornej a vonkajšej časti skleneným svetlíkom. Z letnej terasy je pekný pohľad na okolitú zeleň. Interiér je vkusne zariadený.

Dominuje mu veľký gril s krbom. Pamätníkov dávnych časov poteší nostalgicky pôsobiaca fotografia bývalej reštaurácie – lode Marína, ktorej zväčšená reprodukcia je zavesená na stene. Motorizovaní návštevníci ocenia možnosť parkovania na priľahlom parkovisku.

Výhodná poloha reštaurácie Marína umožňuje svojim návštevníkom nielen vychutnať si kvalitné jedlo a dopriať si výborné čapované pivo, ale aj bohaté možnosti športového vyžitia pre nadšencov rôznych druhov športov v jej blízkom okolí. Rodinné oslavy, firemné akcie a cateringové služby robia z tejto prevádzky obľúbené miesto stretnutí.

Pokračovanie tradície (aj  keď v trochu zmenenej podobe), zachovanie pôvodného názvu a genia loci si zaslúži nielen obdiv, ale aj priazeň ďalších generácii návštevníkov.

 

Žilinský