Leto s vínom na terase – Jednoduché drinky z Prosecca zvládne každý

Leto s vínom na terase – Jednoduché drinky z Prosecca zvládne každý

Jednoduché drinky z Prosecca zvládne každý

Denisa Šutáková, someliérka WinePlanet.sk a Corner & Co.

Nie len v Taliansku je veľmi populárne Prosecco.  Aj na Slovensku obľubuje talianske bublinky čoraz viac ľudí. Pripravte si pre seba a priateľov vynikajúce drinky s Proseccom. Osvieženie, ktoré budú všetci milovať!

Receptúry na osviežujúce drinky

Ponúkame vám inšpirácie ako si jednoducho pripraviť lahodný drink s Proseccom alebo šumivým vínom. Najznámejší letný drink je určite Aperol Spritz. Vyskúšajte však niečo nové! Tieto receptúry vám vyčaria atmosféru dokonalej letnej pohody.

 

Reya Spritz

10 ml sirup egreš-kamilka

120 ml Prosecco Reya alebo Terra Serena

koliesko citróna

lístky medovky

 

Strawberry Spritz

10ml sirup baza

120 ml Prosecco Reya alebo Terra Serena

jahody, limetka, tymián

 

Grapefruit-Rosmary Spritz

12 ml sirup grep-bazalka

120 ml Prosecco Reya alebo Terra Serena

citrónový peal

rozmarín

 

 

Raspberry Spritz

12ml sirup rebarbora

120 ml Prosecco Reya alebo Terra Serena

3 maliny – môžu byť aj mrazené

1/8 limetky

mätové lístky

 

 

Čo k tomu budete potrebovať?

Medzi popredných výrobcov Prosecca patrí Terra Serena, ktorej šumivé vína sú známe svojou sladkou ovocnou chuťou, majú v sebe sviežosť citrusov a hlavne skvelú harmóniu chutí a vôní. Ak máte chuť na čosi intenzívnejšie, so sladkou atraktívnou chuťou a intenzívnou vôňou jablkového pyré, pomarančovej kôry a kvetín, určite vás poteší Reya Prosecco DOC. 

Rozhodne top výberom je Santa Margherita Prosecco di Valdobbiadene. Hrozno pre toto Prosecco sa pestuje v nadmorskej výške 300-500 m n.m. Očarí vás jeho vôňa s tónmi kvitnúcej jablone a citrusových plodov a hladká ovocná chuť. Veľký výber šumivých vín a Prosecca kúpite na www.wineplanet.sk

Reya Gran Cuveé Spumante

Intenzívna vôňa žltého ovocia a dominanciou ananásu a broskyne doplnená jemným dotykom jazmínu. Atraktívna sladšia ovocná chuť so stredne dlhým ovocným záverom.

www.wineplanet.sk

 

Reya Prosecco Frizzante

Intenzívna vôňa jablkového pyré, pomarančovej kôry a kvetín. Sladšia atraktívna chuť s jemným perlením a harmonickým, stredne dlhým záverom.

www.wineplanet.sk

 

Terra Serena Rose Spumante

Ružové šumivé víno vhodné na letnú terasu a záhradku. Je ľahké, svieže s ovocným charakterom. Podávajte dobre vychladené ako aperitív.

www.wineplanet.sk

 

Terra Serena Prosecco Frizzante

Prosecco s jemným perlením, vôňou tropického ovocia a kvetín, sladšou ovocnou chuťou s dobrou harmóniou.

www.wineplanet.sk

 

Terra Serena Vino Spumante Bianco ICE

Ovocné, hravé, šťavnaté víno s intenzívnym perlením a v atraktívnom dizajne. Podávajte pri nižšej teplote, napríklad k ovocným šalátom.

www.wineplanet.sk

 

Santa Margherita Prosecco di Valdobbiadene Superiore Brut

Vynikajúce Prosecco v novej adjustáži. Príťažlivá vôňa s tónmi kvitnúcej jablone a citrusových plodov. Hladká ovocná chuť s nižšou dozážou a minerálnym záverom.

www.wineplanet.sk

 

mMMm vlčie sirupy

Ručne vyrábané domáce sirupy na prírodnej báze.  Sú to 100% neriedené ovocné šťavy pochádzajúce z Vlčích hôr. Ponúknite hosťom hodnotný, tradičný produkt, bez použitia chemických konzervačných látok, zahusťovadiel a zvýrazňovačov chuti.

www.wineplanet.sk

Viac ako 2500 druhov vína z celej planéty nájdete na WinePlanet.sk

 

Čo ešte o Proseccu možno neviete

Prosecco najvyššej kvality má apelačné označenie DOCG Prosecco di Conegliano-Valdobbiadene a Asolo Prosecco Superiore. Prosecco sa vyrába z odrody Glera, ktorá sa do roku 2010 volala Prosecco a musí tvoriť minimálne 85 % základného vína. Okrem odrodovej skladby základného vína má oblasť Prosecco prísne pravidlá pri produkcii. Smie sa predávať iba v sklených fľašiach, hrozno musí pochádzať a spracúvať sa iba v danej oblasti.

Prosecco s nižším pretlakom vo fľaši sa volá Frizzante. Podľa zákona sa musí predávať výhradne nafľašované. Často krát je zamieňané s lacnejšou verziou Bianco Spumante, ktoré pochádza mimo regiónu Prosecco.

Fascinujúce je, že aj napriek krátkej histórii si dokázalo Prosecco vybudovať celosvetovú reputáciu, ako zábavné, výrazne ovocné, ľahké svieže víno s jemným zvyškovým cukrom, ktoré je cenovo dostupné.  Dnes je produkcia oblasti viac ako 600 miliónov fliaš, ktoré sa produkujú na približne 29 000 hektárov.  Z toho je viac ako 500 miliónov fliaš kategórie DOC a iba 100 miliónov v kategórii DOCG.

Vína v lete

Z bielych vín sú na leto vhodné tie, ktoré majú svieži a ovocný charakter doplnený šťavnatou kyselinkou. Odrody ako  Rizling rýnsky, Sauvignon Blanc, Veltlínske zelené, Rulandské šedé a biele sa výborne hodia ku grilovaným rybám, k hydine a zeleninovým či cestovinovým šalátom. Aromatické odrody Iršai Oliver a Muškát moravský môžu byť súčasťou miešaných drinkov alebo strikov, ktoré sa v okolitých krajinách stávajú hitom najmä pre mladých ľudí. Sú zdravšie ako sladené ovocné nápoje.  Ľahké biele vína sa servírujú pri teplote cca 9-11 °C.

Veľmi populárne sú počas leta ružové vína. Pri servise slovenských ružových vín si treba dávať pozor na zvyškový cukor, lepšie je preferovať suchšie verzie a sladšie použiť do drinkov s ovocím a sódou. Čím je víno sladšie, tým by teplota podávania mala byť nižšia.

V lete, tak ako počas celého roka, by nemalo chýbať ani víno červené s ľahším ovocným prejavom a  telom. Výbornou voľbou môžu byť červené vína, ktoré nevyzrievali v dubových sudoch alebo len krátko. Svätovavrinecké /Saint Laurent/, Modrý Portugal, základný Pinot Noir z Burgundska, Bordeaux Superieur, Chianti, Bardolino môžeme servírovať aj pri nižšej teplote okolo 14 až 16°C ku grilovaným kačacím prsiam, bravčovej panenke alebo k jahňaciemu lýtku.

CESTOVANIE RELAX/ZDRAVIE