Terasa u Blaškov – Počúvadlianske jazero

Terasa u Blaškov – Počúvadlianske jazero

Keď sme sa opäť zastavili v rodinnom podniku Terasa u Blaškov, ktorý existuje už 20 rokov a nachádza sa na brehu jazera Počúvadlo, s uznaním sme skonštatovali, že sa stále rozrastá a rozširuje ponuku svojich služieb. Na mieste, kde bol pôvodne len bufet dnes nájdete obľúbenú letnú reštauráciu, v ktorej sa kladie dôraz na tradičnú domácu kuchyňu a používanie domácich surovín. Tunajšie pečené prasiatko sa stalo už pomaly legendou. Pri jeho príprave sa postupuje podľa špeciálneho domáceho receptu a výsledok naozaj stojí za ochutnanie. Okrem reštauračných služieb si tu zákazníci môžu zakúpiť v predajni čerstvé výrobky zo salaša “Gemerské ovečky“, typické slovenské syry, oškvarkový chlieb z Pukanca pečený v 200 ročnej peci a veľa ďalších miestnych produktov.

Tu sa však ponuka služieb rodinného podniku Terasa u Blaškov nekončí. Nádherná príroda v okolí a bezprostredná blízkosť jazera Počúvadlo robí z návštevy tejto prevádzky miesto, kde by bolo škoda len krátko pobudnúť. Kto sa rozhodne využiť kompletnú ponuku služieb, môže sa ubytovať v novovybudovaných apartmánoch vybavených kúpeľňou, TV, WiFi  a predovšetkým s možnosťou očarujúceho výhľadu na počúvadlianske jazero.

Pre milovníkov prírody je tu veľa možností na spoznávanie zaujímavých lokalít v Podsitnianskom kraji, zaujímavou alternatívou je aj návšteva niektorej z neďalekých malebných dediniek na okolí ,v ktorých dodnes žijú tradície dávnych časov. Banícka minulosť tejto lokality tu dodnes zanechala nezmazateľné stopy, ktoré svedčia o technickej zručnosti našich predkov a ich láske a rešpektu k prírode. Kto rád obdivuje a spoznáva ľudovú architektúru, tiež si príde na svoje. Terasa u Blaškov je plná prekvapení a úžasných zážitkov, na ktoré budete radi spomínať po návrate domov.

 

Bansko Bystrický