SÚKROMNÉ ZDRAVOTNÍCKE CENTRUM HIPPOKRATES – Bratislava

SÚKROMNÉ ZDRAVOTNÍCKE CENTRUM HIPPOKRATES – Bratislava

Príbeh súkromného zdravotníckeho centra Hipporates sa začal písať v roku 1995, keď zakladateľ a medicínsky riaditeľ MUDr. Karol Točík, PhD. opustil prácu klinického neurológa na bratislavských Kramároch a založil úplne prvé súkromné zdravotnícke centrum konvenčnej medicíny na Slovensku. Klinika sa spočiatku venovala výlučne neurologickým pacientom, ale v priebehu prvých dvoch rokov svojej existencie sa pretransformovala na polikliniku a rozšírila svoju činnosť. Malé súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates vzniklo ako rodinný podnik, z túžby realizovať v praxi vysoký ideál medicíny, ktorý je v plnom objeme vyjadrený v Hippokratovej prísahe. Momentálne toto medicínske centrum sídli v Apollo Biznis Centre II na Prievozskej ulici v Bratislave.

Na manažérskej pozícii riaditeľa pôsobí od roku 2015 syn Michal Točík s manželkou, ktorí prebrali zodpovednosť za vedenie a ďalší osud kliniky. Napriek presťahovaniu a neustálej zmene slovenského zdravotníctva, rodinní príslušníci spolu s ostatnými zamestnancami vytvárajú ducha spolupráce a rodinnú atmosféru. SZC Hippokrates disponuje kvalitnými atestovanými špecialistami v odbore neurológia, fyzioterapiou, všeobecným lekárom, interným lekárom a arteterapeutom. S možnosťami tzv. „daily care“ (komplexná liečba, schopná nahradiť hospitalizáciu), ale ponúka aj regeneračné procedúry.

Máme nadštandardne vypracovanú starostlivosť o pacientov trpiacimi migrénami, bolesťami chrbta, Parkinsonovou chorobou či so sklerózou multiplex, najmä z hľadiska ich rehabilitácie. V Súkromnom medicínskom centre Hippokrates ponúkajú taktiež infúznu terapiu vysoko dávkovým vitamínom C či liečebné masáže. Tieto služby sú doplnkovými zdravotnými službami, ktoré dopĺňajú charakter komplexnej dennej modernej starostlivosti a liečby. Doteraz má centrum za svoju existenciu už desaťtisíce spokojných klientov, ktorí oceňujú najmä záujem o ich liečbu zo strany lekárov a zdravotníckeho personálu, dostupné termíny u lekára či na diagnostické vyšetrenia, manažment ich dennej liečby a ponuku týchto služieb pod jednou strechou.

RELAX/ZDRAVIE