Exkluzívny rozhovor s e-smoke.sk a zopár vecí o vapovaní

Exkluzívny rozhovor s e-smoke.sk a zopár vecí o vapovaní

Tak ako novú rubriku o vapingu sme sa rozhodli vyspovedať majiteľa kamenného obchodu, ako aj prelomového e-shopu e-smoke.sk, ktorý je veľmi prehľadný a hlavne neustále aktualizovaný o novinky. Vapovanie na Slovensku prichádza čoraz viac ,, do módy,, a neustále sledujeme že je veľmi rozšírené a obľúbené. Spolupracujeme spolu už približne 3 roky a neustále sledujeme neskutočné napredovanie vopred.

V skratke čo ten ,,vaping,, vlastne je. Vaping je spôsob, akým používatelia inhalujú najrôznejšie látky. Klasické fajčenia je založené na spaľovaní tabaku. Pri ňom ale vzniká rad splodín a do tela sa dostáva množstvo škodlivých látok. Vaping je naproti tomu založený na odparovaní látok, najčastejšie rozpustených v kvapaline (tzv. e-liquidy). Para s obsahom účinnej látky, teda napr. nikotínu v elektronických cigaretách, sa vyparuje v tzv. vaporizéri. Najčastejším vaporizérom je elektronická cigareta. V nej sa látka v kvapalnom stave zahrieva a mení na paru, ktorú potom používateľ vdychuje.

Hlavné pojmy v elektronických cigaretách sú:

MTL – Mouth to lungs – Pusa pľúca. Jedná sa o štýl vdychovania podobný
fajčeniu klasickej cigarety – šlukovaniu. Dym sa najprv potiahne do úst a až následne
do pľúc. Jedná sa o “pohodové” vapovanie s tuhším poťahom. Je veľmi podobné
klasickému fajčeniu cigariet a preto sa odporúča fajčiarom začať s týmto štýlom
poťahovania. Keďže aerosól sa dostáva najprv do úst, je možné použiť vyššie dávky
nikotínu. Zároveň pre čo najautentickejšiu chuť cigarety sa používa vyššia
koncentrácia zložky PG v liquide. Odporúča sa zastúpenie VG/PG zložiek 50/50
percent. Výsledkom je lepšie podanie chuti a menej dymu.

DL – Direct lungs – Priamo do pľúc. Tu sa jedná o priamy nádych do pľúc. Ako
keď sa zhlboka nadychuje vzduchu po behu alebo inej záťaži. Keďže sa tak
rýchlejšie odoberá aerosól, vaporizér musí byť schopný vyššieho výkonu. Dosahuje
sa toho najčastejšie nízkoodporovou špirálkou. Rýchlejšie sa spotrebúva liquid
i kapacita batérií. Priamym poťahom do pľúc sa dostáva vyššia dávka nikotínu do
tela, čiže sa odporúča znížiť jeho silu aspoň na polovicu. Taktiež je vhodné zvýšiť
pomer VG oproti PG na 70/30. Roztok je tak hustejší a produkuje viac dymu.

Vyspovedali sme aj našeho kolegu: 

Ako ťa napadlo vôbec slovo ,,vape,, a začať s tým ? Začalo to veľmi jednoducho, neskutočne pekné videá a nespočetné množstvo príchutí a farieb. Rozhodol som sa preto vyskúšať, hlavne skúsiť nahradiť klasickú, pre mňa dnes už smradľavú cigaretu za niečo imidžové, moderné. Okrem toho som si mohol vychutnať rôzne príchute aj v aute, ako aj doma či v kancelárií bez stresu a hlavne bez rečí. Práve naopak, všetkým to neskutočne vonia. Teraz sa skúšam naučiť rôzne triky a chytilo ma to neskutočne. Klasická vapka ma už nebaví a prešiel som sa špirálkové systémy (RDA, RDTA). Na klasickú cigaretu už ani nemyslím a dokonca posledný približne mesiac vapujem iba čisté liquidy bez nikotínu. Ešte sa vrátim dopredu, vždy mi chutili vodné fajky, no jej príprava a veľkosť je dosť nepraktická, toto jednoducho zapnem a fungujem 🙂

Rozhovor s e-smoke.sk :

  1. Čo vás motivovalo si otvoriť obchod (eshop) práve s ,,vape,, ?

Na začiatku bola snaha prestať fajčiť klasické cigarety, čo sa mi úspešne veľa krát podarilo J no vždy som sa potom k nim vrátil. Skúšal som skoro všetky dostupné možnosti, ako s tým skoncovať, alebo fajčenie aspoň obmedziť. Nikotínové žuvačky, náplaste aj kúri s elektródami… A tak som narazil aj na elektronické cigarety a potom to už len bolo o získavaní informácii a práci po večeroch / nociach, kým sa to podarilo rozbehnúť.

 

  1. Aké máte plány do budúcna čo sa týka e-Smoke ?

Chceme stále ostať komunitným shopom, tj. naši zákazníci sa stávajú našimi priateľmi a známymi. Nemej dôležité a náročné bude stále zlepšovať a rozširovať ponuku služieb a produktov. Už v tejto dobe máme pre našich zákazníkov pripravenú ochutnávku náplní a aróm v našich priestoroch, ktoré si môžu testovať / ochutnávať pri kávičke zadarmo. V našej chill out zóne môžu relaxovať a k vyššie spomenutej kávičke si môžu dať rôzne chladené nápoje. Wifi free je v našich priestoroch samozrejmosťou. Významnou novinkou je Catch´a Bana Vape Bar, kde si môžete vybrať z 50 druhov aróm a my vám namixujeme príchuť presne podľa vašeho receptu. Pre nerozhodnutých zákazníkov máme pripravenú požičovňu elektronických cigariet, kde im vieme bezplatne na pár dní zapožičať z viacero modelov zariadení a tak získajú možnosť ich otestovať. A ako malé poďakovanie získa každý zákazník, ktorý nakúpi v našej predajni za viac ako 50€, voucher na pol hodinku vo virtuálnej realite v našej VRzone.

 

  1. Všimli sme si vo vedľajších dverách VR-ZONE, čo to vlastne je ?

To je jeden z našich projektov, ktorým ešte viac rozširujeme našu komunitu, no je k dispozícii pre všetkých gamerov. Jedná sa o zážitkovú herňu s virtuálnou realitou. Ako jediný na Slovensku máme pre hráčov pohybové platformy Kat VR mini, ktoré umožňujú pohyb vo virtuálnej realite. Haptická výstroj zase umožní ucítiť virtuálnu realitu na vlastnom tele a každý zásah, či dotyk je prenášaný pomocou haptickej výstroje priamo na telo hráča. K dispozícii sú aj ovládače v tvare zbraní. Pre seriálových a filmových freakov máme pripravený Netflix vo virtuálnej realite, ktorý si môžu vychutnať v masážnych kreslách.

 

4. Čo odporúčate začiatočníkom, ktorý chcú veľa dymu ?

Pokiaľ ich zaujíma DL-ko, teda priamy poťah do pľúc (direct lung), tak pre začiatočníkov máme v ponuke niekoľko setov zo vstavanou batériou a jednoduchým ovládaním.

 

5. Na webe máte VAPE Zrazy, čo to je a pre koho to je určené ?

Vape zraz, alebo ochutnávku organizujeme v spolupráci s vinárňou Vinopolitan. Každý mesiac na ňu prinesieme niekoľko noviniek, ktoré máme v ponuke na ochutnávku. Pokiaľ nemáte vlastné RDAčko, čiže „kapák“ tak vždy je tam jeden pripravený, aby ste mohli ochutnávať a nekupovali mačku vo vreci. To všetko samozrejme v kolektíve „vape positive“ ľudí z komunity, ktorý sú nadšenci vapingu, no vždy tam radi privítame nových priateľov a podelíme o skúsenosti a rady, ktoré sme počas niekoľkých rokov nadobudli. Popri ochutnávaní sú k dispozícii nápoje podľa aktuálnej ponuky.

Následne je možné všetky príchute ochutnať aj v našom vape shope.

RELAX/ZDRAVIE