sobota, 25 mája, 2024
spot_img

Ako si spríjemniť sedenie v kancelárii. Skúste aj opierky chrbta spolu s 3DK Kancelář sa na to pozrieme …

Počas života strávime v práci približne 90 000 hodín. Prostredie, v ktorom pracujeme, výrazne ovplyvňuje nielen naše pracovné výkony, ale tiež náš súkromný život a naše zdravie. Práve preto by sme mali dbať na to, aby sme pracovali v čo najpríjemnejšom prostredí. Tu je 5 tipov ako na to.

 

Pracovné prostredie má podstatný vplyv na pohodu a motiváciu zamestnanca. Mnoho zamestnancov, ktorí pracujú v kancelárii, sa sťažuje na bolesti či nekomfort. Sedavá práca však nemusí byť problémom, keď sa cítite komfortne.

Seďte pohodlne

Správne sedenie je kľúčové. Na svojej kancelárskej stoličke sedíme väčšinu dňa v práci, preto by mala byť čo najpríjemnejšia. Pohodlné sedenie si dokážeme zaistiť i vďaka doplnkom, ako napríklad opierky chrbta.

 

Opierky chrbta sú vhodná pomôcka pre zdravé držanie tela. Opierka zvyšuje komfort sedia a znižuje napätie v chrbtici. Vybrať si môžete z malých opierok alebo väčších, profesionálnych opierok s pamäťovou penou. Opierku jednoducho pripevníte na ľubovoľnú kancelársku stoličku.

Pohodlie nielen pre chrbát, ale aj pre nohy

Komfortné sedenie vám okrem opierok chrbta zabezpečia i opierky na nohy. Umiestnite ich pod kancelársku stoličku a pohodlne si na ne vyložte nohy. Okrem tých klasických nájdete i opierky s nastaviteľnou výškou, či dokonca s nastavením teploty, teda vaše nohy môžu byť počas práce v príjemnom teple.

Práca posediačky aj postojačky

V poslednej dobe sa tešia obľube Sit – Stand produkty, ktoré sú skvelou alternatívou medzi sedením a státím. Táto polohovateľná technológia jednoducho a rýchlo zmení vaše pracovisko a vy môžete pracovať ako posediačky, tak i postojačky.

 

Sit – Stand stanicu si nastavíte do tej výšky, aká vám vyhovuje. Teda si môžete byť istí, že vyhovuje presne vašim potrebám. Vďaka tejto pomôcke môžete kedykoľvek sedenie zameniť za státie bez toho, aby ste prácu museli odložiť bokom. Výhodou práce v stoji je nielen dokonale narovnaná chrbtica, ale tiež to, že sa počas pracovania postojačky viac hýbeme.

Pozitívnejšie prostredie = lepšie výsledky

Okrem komfortného sedenia hrá tiež rolu miestnosť, v ktorej pracujeme. Pracovať by sme mali v dostatku denného svetla a pravidelne by sme mali vyvetrať.

 

Lepšie výkony budeme podávať, ak budeme mať okolo seba živé kvety alebo ak si okolo seba umiestnime osobné predmety, ako sú napríklad fotografie s rodinou a priateľmi.

Zoberte si aj dobrú náladu

Okrem opierok chrbta, či opierok na nohy si so sebou do práce nezabudnite vziať dobrú náladu. Medziľudské vzťahy prispievajú k pohodovej atmosfére na pracovisku. Svojim pozitívnym prístupom zlepšíte pracovné prostredie nielen sebe, ale i svojim kolegom.

 

Sedavá práca so sebou dokáže priniesť mnoho negatívnych dopadov. Okrem zdravotných ťažkostí ako sú bolesti chrbta, či kŕčové žily sa tiež môžu znížiť naše pracovné výsledky a chuť do práce. Pomocou správnych pomôcok môžete pracovať komfortnejšie a aj vaše výsledky budú lepšie.

 

Ako teda na správny výber ? Spolu s expertom na kancelársky nábytok a kancelárske stoličky 3KD sme pre Vás pripravili tento výber.

 

Kancelárske stoličky a kreslá môžeme rozdeliť do zopár základných kategórií.

 

Kancelárske stoličky

Kancelárske stoličky sú ergonomicky tvarované pre bežný osemhodinový pracovný čas. Oproti kreslám disponujú mnohými možnosťami nastavenia presne podľa vašich požiadaviek. Využitie nachádzajú kdekoľvek – ako kancelárske stoličky k písaciemu stolu, do konferenčnej miestnosti, či napríklad stoličky s opierkami na ruky k počítaču.

https://3dkancelar.cz/kancelarske-kreslo-nonstop

https://3dkancelar.cz/kancelarska-zidle-ka-v204-grey

https://3dkancelar.cz/ergonomicke-kreslo-kulik-system-pyramid

https://3dkancelar.cz/kancelarske-kreslo-baymax-406

 

Herné stoličky

Herné stoličky k PC sú uspôsobené na dlhé hranie video hier. Od bežných kancelárskych stoličiek sa okrem výrazného vzhľadu líšia aj bočným tvarovaním pre dynamické sedenie a možnosťou sklopiť ich do vodorovnej polohy.

https://3dkancelar.cz/herni-kresl-ka-f02-grn

https://3dkancelar.cz/herni-kreslo-baymax-15

 

Zdravotné stoličky

Zdravotné stoličky sú určené pre tých, ktorí sedením trávia podstatnú časť dňa. Vďaka špeciálnej ergonomickej konštrukcii podporujú aktívne sedenie, čím nútia sediaceho správne držať telo. Zdravotné stoličky teda pôsobia ako prevencia a zmierňujú bolesti chrbta aj krčných stavcov.

https://3dkancelar.cz/kancelarska-zidle-merens-white

https://3dkancelar.cz/kancelarske-kreslo-lacerta

https://3dkancelar.cz/kancelarske-kreslo-baymax-701

 

 

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČUJEME