utorok, 27 februára, 2024
spot_img

Iná Haluška – Bratislava

Málo vecí ma v živote sklamalo tak, ako podpriemerné halušky. Ešte aj v epicentrách tohto slovenského národného pokrmu, ako sú Orava a Liptov, som po bryndzových haluškách často odchádzal zronený a s nepríjemnou pachuťou v ústach. Nedávno ma však skutočne príjemne prekvapili halušky v Bratislave. Dopočul som sa o haluškárni Iná Haluška, ktorá má v Trnave reštauráciu a v Bratislave food-truck zaparkovaný pri nákupnom centre Vivo (bývalý Polus). A keďže sem občas aj zavítam a recenzie na internete mala haluškáreň viac ako lákavé, rozhodol som sa dať jej šancu.

Aby moje hodnotenie bolo aspoň trochu objektívne, objednal som si podľa vlastných chuťových pohárikov a slovenskú klasiku. Totiž najlepšie halušky na svete robí moja mamina! Bez zemiakov, so slaninou, klobáskou a vajíčkom, niekedy s cibuľkou, a tak som si podľa toho aj vypýtal. Musím uznať, nemalo to ďaleko od toho, čo robíme u nás doma. Krásne sýte a výrazné chute, všetko opečené k dokonalosti, žiadne sústo nebolo suché. Pri druhej porcii som siahol po zemiakových haluškách s bryndzou a poriadne vytopenou slaninou. Najlepšie ich vystihovalo slovko „poctivé“. Poctivo pripravené zemiakové halušky s poctivou dávkou bryndze a poctivo vyúdenou a vytopenou slaninkou! Kto by to kedy povedal, že raz budú aj bryndzové halušky v Bratislave na popredných priečkach medzi fast-foodom!

Či sa už rozhodnete navštíviť food-truck v Bratislave a posedieť si na slnkom vyhrievaných lavičkách, alebo zájdete do „domáckej“ reštaurácie v Trnave, menu je rovnaké. Nakombinovať si môžete halušky tak, ako ste zvyknutý, alebo môžete skúsiť niektorú z vychytávok, akým je kurací paprikáš alebo pikantná mexická šleha.

Mňa osobne nesmierne teší, že konečne aj my na Západnom Slovensku si môžeme zájsť do mesta na halušky a odchádzať z nich spokojní a s úsmevom na tvári! Vďaka Inej Haluške sú poriadne halušky v Bratislave aj Trnave dostupné pre každého!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČUJEME