piatok, 12 júla, 2024
spot_img

Varadero rum & cigarhouse – Bojnice

Varadero rum &cigarhouseje podnik nachádzajúci sa v historickom meste Bojnice neďaleko hlavného námestia aj samotného zámku, ktorý toto mesto preslávil. Samotná prevádzka má dlhoročnú tradíciu a prináša do Bojníc miesto s kubánskou dušou. Snúbi v sebe to najlepšie z Karibiku a láka hostí prívetivým a vrúcnym prostredím, prvotriednym rumom, plantážovou kávou a kubánskymi cigarami.

Len čo sa samotného rumu týka, môžete vo Varaderu okúsiť viac ako 250 druhov tohto korenistého nápoja vyrábaného z pravej cukrovej trstiny. Čakajú tu na vás rumy z každej krajiny Karibiku, ako Kuba, Jamajka, Trinidad a Tobago a pod. No v zásobe majú aj rumy zJužnej Ameriky, Austrálie, Ázie, ale i Afriky. Pre skutočných rumových gurmánov má Varadero pripravené aj absolútne skvosty! Rumy, ktoré na Slovensku neponúka nik iný, vyrobené v limitovaných počtoch, či zo špeciálnych edícií a dokonca rumy, ktoré sa už ani nevyrábajú!

Aj keď rumy hrajú hlavné husle, nie sú jediný druh alkoholu, po ktorom tu môžete siahnuť. Na svoje si rovnako prídu milovníci piva, vína, whiskey, brandy, koňaku… Proste, na aký druh alkoholu si spomeniete, taký si tu môžete objednať. A skvelý tím barmanov, čašníkov a mixológov vám veľmi rád odporučí a pripravia kokteil, presne podľa vašej chuti. Aj tých tu majú neúrekom a sú rovnako pestré a chuťovo výrazné, ako ich vyššie spomínaný spoločníci.

Zástancovia horúcich nápojov sa pre zmenu môžu tešiť na pravú plantážovú kávu. Či už ako klasické espresso alebo v niektorej podobe s mliekom, skvelá zmes arabiky z Peru, Brazílie a robustycanephoraz Indie zaistene poteší každého s vycibrenou chuťou pre kávu.

No a k výnimočnému rumu a káve zaručene skvelo padne aj prvotriedna cigara. Toto veľdielo ľudského remesla pohladí všetky zmysly adopraví dušu do stavu blaženosti. Varadero sa zameriava najmä na nikaragujské značky, no na svoje si samozrejme prídu aj milovníci Kuby, Dominikánskej republiky, či Hondurasu.

Vrúcny interiér ako aj slnečný exteriér sú dominované drevenými prvkami a sú oázou pokoja pre každého, kto sa chce oddať skutočnému nezriedenému pôžitku z prvotriednych darov z oblasti Karibiku a predovšetkým Kuby.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČUJEME