Norbert´s Donuts – Praha

Prevádzka Norbert´s Donuts sa nachádza v centre Prahy na Seminářskej ulici. Ponúka veľký výber donutov, výbornú kávičku, zmrzlinu, smoothies a osviežujúce nápoje. Veľký výber krásne ozdobených donutov dráždi zvedavosť zákazníkov.

Rozhodnúť sa len pre jeden z nich by bola škoda a preto odporúčame ochutnať  naraz viac druhov. Každý je originál so svojou špecifickou chuťou a inou kombináciou použitých ingrediencií. Ich vzhľad je natoľko lákavý, že vybrať si z ponuky vzorku na ochutnanie nie je vôbec ľahká úloha. Táto americká obľúbená sladkosť v tvare prstenca s otvorom uprostred sa vyrába z kysnutého cesta.

Donuty sa najskôr vysmažia v horúcom oleji a potom sa posypú orieškami, škoricou, cukrom, alebo sa polejú čokoládou, pudingom, karamelom atď. Následne sa dozdobia podľa fantázie ich tvorcov a dielo je hotové. Obľúbené sú aj donuty s vnútornou náplňou, ktoré sú ich ďalšou variáciou.

Streetfoodová prevádzka Norbert´s Donuts je „obletovaná “ počas celého roka nielen kvôli atraktívnosti svojej ponuky. Na obľúbenosti tohto stánku „božského“ pokušenia má nemalý podiel aj sympatická obsluha. Radi a ochotne vám poradia s výberom. Donuty sú hitom hipsterov a okrem ich lahodnej chuti majú ešte jednu vlastnosť. Sú extrémne fotogenické… Naša ochutnávka dopadla na viac než výbornú ! Mňam …