piatok, 12 júla, 2024
spot_img

Kotlíkový guláš rovno z kotlíka? Nech sa páči !

Dnešná doba je rýchla, ľudia už ani nemajú čas na seba a neustále sa niekam ponáhľajú. Naše produkty vás vytiahnu do prírody na čerstvý vzduch a v dobrom slova zmysle vás prinútia relaxovať. Snažíme sa oživiť staré časy, v ktorých ešte neexistovali žiadne tablety, či mobilné telefóny a rodiny  s kamarátmi chodili na čundre, trávili voľný čas grilovaním, varením gulášu, prípadne na zabíjačke. Odložte telefóny a navarte si dobrotu pod holým nebom. Skúste deťom navrhnúť víkend bez mobilu. Namiesto vysedávania s telefónom v ruke choďte k starým rodičom na dedinu, dieťa sa zahrá naháňačku a schovávačku so susedmi a vychutná si nedeľný obed v kruhu rodiny na záhrade. Dnešná mládež možno ani nevie ako sa pripravuje chutný kotlíkový guláš. Nepoznajú to čaro, keď sa zakúri v kotline a dym stúpa komínom. Stačí im položiť hrniec na sporák a tým to pre nich hasne.

Akú kotlíkovú súpravu si kúpiť?

V prípade, že dostanete takýto nápad, sme tu pre vás a radi pomôžeme vybrať tú správnu súpravu podľa vašich predstáv. Základom je vedieť či budete variť na otvorenom ohni alebo chcete mať oheň pod kontrolou. V druhom prípade odporúčame kotlík s kotlinou. Tento variant má viac výhod, pretože aj keď vám počasie nepraje a bude jemne pršať či fúkať, na oheň v kotline to nemá žiadny vplyv. Pri trojnožke či samostatne stojacom ohnisku je však už oheň ovplyvňovaný aktuálnym počasím.

Aký veľký kotlík budete potrebovať?

Ak sa vám pozdáva myšlienka zakúpiť kotlík s kotlinou, ostáva si už len vybrať veľkosť. Najväčší záujem je o kotlíkové súpravy 15 L až 20 L, v ktorých viete pripraviť cca 40 porcií. Platí zásada, že vo väčšom kotlíku viete navariť aj menej, no naopak to nepôjde. Typ kotlíka je už na zákazníkovi. Niektorí preferujú nerezové kotlíky v kombinácii s kovovou či nerezovou kotlinou, iní zasa siahnu po celej smaltovanej súprave. Ak zvažujete kúpu kotlíka a neviete sa rozhodnúť, skúste načerpať inšpiráciu na našom blogu.

Akú kombináciu kotlíkovej súpravy si vybrať?

V našej ponuke ich nájdete veľa. Smaltované, nerezové, liatinové kotlíky s kovovou, smaltovanou, či  nerezovou kotlinou. Kombinácií je neúrekom, ale aká by bola pre vás tá najlepšia? Ak sa chystáte variť v kotlíkovom sete 2-3 krát ročne, osobne oporúčam štandardný set, smaltovaný kotlík s kovovou kotlinou. Poslúži a hravo splní účel, pre ktorý ho kupujete. K setu vám pribalíme varechu a naberačku ako darček. Dôležitým faktorom pri výbere kotliny je jej výška. V ponuke máme teleskopické kotliny, ktoré sú skutočne komfortné a nemusíte sa pri nich hrbiť a nakláňať. Ich výška s kotlíkom je cca 78 cm, nožičky sa dajú nastaviť, sú pevné a dajú sa vytiahnuť. Vďaka tomu sa kotlina po ich demontovaní ľahšie uskladňuje. Niektorí predajcovia predávajú kotliny na vysokých nožičkách, no tie sú nepraktické, nožičky sú tenké, nedajú sa demontovať a parák je neskladný a ťažšie prenosný.

Doplnky ku kotlíkom

Každý set si môžete skombinovať tak, že kotlinu použijete ako základ a namiesto kotlíka na ňu položíte paella panvicu, wok panvicu alebo grilovaciu mriežku. K štýlovému servírovaniu máme v ponuke servírovacie kotlíky, ktoré je možné zakúpiť samostatne či v setoch.

Guláš je hotový, poďme servírovať

Gulášik v kotlíku je pomaly dovarený a jeho vôňa oživuje chuťové poháriky všetkým, ktorí ju zacítia. Na stole je nachystaný čerstvý chlieb, kyslé uhorky a namiesto hlbokých tanierov ste pripravili servírovaciu sadu kotlíkov. Hladné krky ku stolu, ide sa podávať guláš.

Ako udržať kotlík v dobrej kondícii?

Je úplne jasné, že nič nie je večné. To platí aj pre kotlíky. Ich životnosť však môžeme predĺžiť správnou údržbou. Po dovarení ho umyjeme saponátom a hubkou, drátenku neodporúčame, aby sme nepoškriabali povrch kotlíka. Po umytí ho utrieme a odložíme, aby bol nachystaný na ďalšie použitie. Z kotliny odstránime zvyšný popol a uskladníme ju na suché miesto.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČUJEME