streda, 17 apríla, 2024
spot_img

Reštaurácia business hotela Astrum Laus ****

V Leviciach sme mali možnosť navštíviť reštauráciu business hotela Astrum Laus, ktorá je svojim hosťom k dispozícii od otvorenia v roku 2010. Nachádza sa v centre Levíc a svoje služby ponúka na vysokej úrovni.

Jej moderný interiér je skvelým príkladom premyslenej koncepcie a harmonicky zladeného použitia viacerých druhov stavebných materiálov, pomocou ktorých sa tu podarilo vytvoriť priestor, v ktorom sa hostia cítia príjemne. Nevtieravé interiérové doplnky sú navrhnuté tak, aby zvýraznili „cool“ atmosféru a prostredie, v ktorom sa spája elegancia a moderný design. Názov reštaurácie je taktiež inšpiratívny.

Astrum Laus totiž po latinsky znamená Chvála hviezdy, čo by mohlo znamenať, že pri zrode reštaurácie stála šťastná hviezda, ktorá jej dala do vienka úspech.  Reprezentatívne priestory Astrum Laus sú vhodné aj na usporiadanie banketov, rodinných osláv a firemných eventov.

Business klientela tu tiež nájde priam ideálne zázemie na neformálne obchodné rokovania a prezentáciu svojich plánov do budúcnosti. Priateľský a dobre vyškolený personál vám ochotne poradí pri výbere menu a vhodného spárovania nápojov. Počas našej návštevy v tomto gastronomickom zariadení sme mali možnosť degustovať nasledovné menu.

Predjedlo : Filet zo pstruha údeného na bukovom dreve, tartar z červenej repy, šalotky a chrenu, kôprová majonéza, citrónový olej, bagetka

Polievka : Zemiakový krém so strateným vajíčkom s čiernym sezamom, slaninové škvarky, kôprový olej

Hlavný chod : Pošírovaná maslová ryba s bylinkami, dusený baby špenát, jemné šafránové krémové rizoto s brunoise zeleninou, parmezánový  chips

Všetky predložené porcie boli naservírované esteticky, s dôrazom na zladenie tvarov, farieb a chutí, pričom boli naaranžované tak, aby sa najskôr „najedli“ oči, potom čuchové bunky a nakoniec naše chuťové poháriky.  Kto má rád slávnostnú atmosféru pri  jedle a vie oceniť kvalitnú gastronómiu, nemal by si nechať ujsť príležitosť osobne sa presvedčiť o kvalitách šéfkuchára reštaurácie Astrum Laus a jeho spolupracovníkov. Na vašu návštevu sa už tešia. Do videnia v Leviciach.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČUJEME