Penzión Elizabetha

Penzión Elizabetha

Penzión Elizabetha v Kysuckom Novom Meste ponúka svojim hosťom pohodlné ubytovanie a kvalitné stravovacie služby. Nachádza sa v mestskej pamiatkovej zóne v objekte renesančného meštianskeho domu. Tento vzácny historický objekt existuje už od roku  1748.

Nedávna rekonštrukcia penziónu Elizabetha mu vrátila jeho pôvodnú krásu, samozrejme s rešpektom k historickým reáliam  nevyčísliteľnej hodnoty.  Historický salónik, vínna pivnica a degustačná vináreň, ktoré sú súčasťou objektu robia z penzińu Elizabetha atraktívny priestor, v ktorom sa stretáva minulosť a prítomnosťou.

Kto má záujem, môže ochutnať destiláty, víno a kávu vlastnej značky Elizabetha pripravovaných podľa pôvodných receptúr, ktoré sa dodnes zachovali po šľachtičnej Elizabethe Borcsicki , ktorá bola manželkou zakladateľa tohto objektu. V snahe ešte viac priblížiť minulosť sa tu v súčasnosti konajú tematické dobové večery s folklórnymi súbormi v historických krojoch.

Na prízemí a v podkroví penziónu je pre hostí k dispozícii 12 izbieb.  Samozrejmosťou je možnosť usporiadanie školení, seminárov, banketov, rodinných osláv a firemných akcií. Výhodná poloha Kysuckého Nového Mesta, (blízkosť hraníc s Českou Republikou a Poľskom), historická atraktivita objektu, spoľahlivé a kvalitné služby, ako aj možnosti aktívneho odpočinku v neďalekom okolí sú pre mnohých hostí penziónu Elizabetha zárukou nevšedných zážitkov.

NAŠE RECENZIE Žilinský