Pán Ryba – Košice

Pán Ryba – Košice

V Košiciach sme navštívili reštauráciu PÁN RYBA ktorej názov prezrádza, že tu nie je pánom „iba“ zákazník. Špecializujú sa tu totiž na ponuku jedál z rýb a morských plodov. Vtipné a výstižné…Interiér reštaurácie je štýlový a útulný. Dekorácie na stenách vás naladia na „námornícku“ nôtu. Na naše pomery nadštandardná ponuka špecialít z rýb a morských plodov v reštaurácii Pán Ryba je príjemným oživením na košickom gastronomickom trhu a zároveň satisfakciou pre milovníkov rybieho mäsa.

O nás je totiž známe, že v porovnaní s ostatnými štátmi Európy ho konzumujeme žalostne málo. Existencia reštaurácie Pán Ryba v Košiciach má preto okrem svojej primárnej úlohy nasýtiť hladných zákazníkov aj príležitosť šíriť osvetu a spopularizovať konzumáciu rýb a morských plodov ako alternatívu zdravého stravovania.

Pri pohľade na spokojných zákazníkov reštaurácie treba uznať, že „Pán Ryba“ sa tejto úlohy zhostil zodpovedne. Veľký výber rybacích špecialít v jedálnom lístku potrápi nejedného gurmána. Rozhodnutie čo si objednať nie je vôbec ľahké.

Môžeme si vybrať medzi špecialitami maďarskej, anglickej, talianskej, španielskej, arabskej, alebo ázijskej kuchyne. Milovníkom rýb určite netreba bližšie predstavovať názvy jedál, pre ilustráciu spomenieme len niektoré z nich.

Máte chuť na halászlé, paprikáš zo sumca, fish and chips, parmezánové risotto s pestom s morským vlkom/pražmou, paellu, steak z tuniaka v sezame s kuskusom a granátovým jablkom so zázvorovým dressingom, či ramen s tuniakom ?

Nech sa páči. Bohatý výber rybacích špecialít je vhodne doplnený ponukou kvalitných vín. Návšteva reštaurácie Pán Ryba v Košiciach bola pre nás milým a príjemným prekvapením.

Košický NAŠE RECENZIE