Mať bradu sa dnes nosí – BEARDGURU poradí

Mať bradu sa dnes nosí – BEARDGURU poradí

Dnešný svet je rýchly, skúsme sa na chvíľku zastaviť. Zameriame sa na moderného chlapa, predsa len gentlemani ešte nevymreli. Reč bude o brade, predsa dnes skoro každý piaty chlap má poriadnu bradu. Viete ale ako sa o ňu starať a čo je jej dobré dodať, aby vyzerala stále imidžovo ?

V spolupráci s moderným eshopom a tímom s BeardGuru sme sa rozhodli vám o tom niečo povedať.

Beardguru je mladý e-shop, ktorý ti pomôže postarať sa o bradu a vlasy. Na Slovensko prinášame pánsku kozmetiku obľúbenú v celom barber svete za naozaj bezkonkurenčné ceny. Takmer každý produkt osobne skúšame a snažíme sa k nemu vytvoriť čo najúprimnejší popis. Sme veľmi kamarátsky tím a na formality si moc nepotrpíme, takže sa u nás všetko nesie v duchu tykania a otvorenosti.

Čo Vás motivovalo, alebo ako vznikol nápad na založenie eshopu s týmto tovarom

Už dlhšie som mal v hlave myšlienku, žeby som chcel ľuďom prostredníctvom e-shopu ponúknuť niečo, čo mi na domácom trhu chýba. Štyri roky dozadu, keď som obchod spúšťal, som si začal uvedomovať, že regály v drogérkach s tovarom pre mužov sú žalostne obmedzené na pár nie veľmi kvalitných produktov. Takže voľba bola jasná – priniesť na Slovensko výber tej najlepšej kozmetiky pre pánov za čo najlepšie možné ceny.

Názov Beard (brada) chápeme, ako môžeme chápať slovo guru (poradca). Je to iba názov, alebo to ukrýva aj niečo viac ?

Ako každému, kto zakladá niečo nové, aj mne veľmi záležalo na tom, aby názov hovoril za všetko. Myslím, že sa nám to celkom podarilo, lebo presne ako hovoríte, snažíme sa nie len predávať, ale byť aj, povedzme, poradcom na ceste za želanou bradou, prípadne účesom. Rozhodne sa nepovažujeme za neomylných, ale cez ruky, vlasy a bradu nám už toho prešlo naozaj veľa, takže minimálne tie skúsenosti sú na úrovni guruho.

Váš web je na túto tématiku a tovar veľmi pekne spracovaný a je na ňom množstvo tovaru. Pre nás ako ,,neznalcov,, skúsme si priblížiť čo je vlastne brada

Aj keď sa to nezdá definícia brady siaha až k mikrobiológii, folikulám, kožným pigmentom eumelanínu a pheomelanínu, ale v skratke – chlpy na brade spadajú do skupiny zvanej androgenické vlasy. Objavujú sa v čase puberty a prechádzajú tromi rôznymi fázami rastu, počas ktorých rastú rôznou rýchlosťou. Rozhodne nemôžeme bradu, vlasy a ostatné telesné porasty hádzať do jedného vreca.

Ako sa o bradu treba, teda lepšie povedané je dobré starať

S bradou je to ako so záhradkou, o čo sa nestaráš, to nerastie. Úplným základom je bradáčska rutina: čistenie, úprava, česanie = šampón/mydlo, olej/balzam, hrebeň/kefaNie je nevyhnutné používať aj šampón aj mydlo, aj olej aj balzam. Mydlo napríklad vydrží dlhšie, šampón je praktickejší…treba poskúšať, prípadne si nechať poradiť a občas pomôže aj riadiť sa vôňou. Dosť podrobne sa tejto téme venujeme aj na našom blogu?

Všimli sme si na vašom e-shope produkty, ako napríklad balzam, olej a vosk. Aký je v tom prosím rozdiel ?

Rozdiel medzi balzamom a olejom je hlavne v konzistencii. Čo sa týka zložiek, ktoré zabezpečujú výživu, sú veľmi podobné, je to skôr otázka preferencií. Máme skúsenosť, že oleje radi používajú zákazníci s kratšou bradou, prípadne páni, ktorí sú spokojní s prirodzeným tvarom svojej brady. Olej bradu zjemní, vyživuje a postará sa aj o pokožku pod ňou.

Balzam je určený skôr na „skrotenie“ a uhladenie brady. Inak zastáva úplne rovnakú funkciu ako olej.

Je tiež super tieto produkty navzájom kombinovať. Ja mám takú polodlhú bradu a popri každodennom používaní oleja si pár krát bradu prejdem aj balzamom.
Vosk je určený na fúzy a ich tvarovanie.

Predpokladám že tovar s názvom šampóny a mydlá na bradu majú svoje opodstatnenie. Nebudeme predsa ,,híčkať,, svoju bradu, pokiaľ nie je čistá. Ako to vlastne je ?

Čistá brada by mala byť úplná samozrejmosť. Každý deň sa nám na pokožke, vo vlasoch a aj na brade zbiera množstvo nečistôt, ktoré je potrebné odstrániť. Práve na to sú určené mydlá a šampóny obsahujúce micely, ktoré viažu nečistoty.

 

Ako sa mi podarí docieliť hustú bradu, prípadne ak už bradu mám, ale chcem ,,hustejšiu,, ?

Hustota brady je vecou niekoľkých faktorov. Veľkú rolu v tom zohráva genetika a s tým sa žiaľ už nič spraviť nedá. Celkovej kvalite a vzhľadu určite pomôže kompletná starostlivosť a používanie prírodných prípravkov, prípadne existuje možnosť nafarbenia brady. Práve farba na bradu je momentálne veľkou vychytávkou.

Bradu farebne zjednotí a dočasne jemne zafarbí aj pokožku pod ňou, čím vytvorí efekt spomínaného zahustenia.

Farbu na bradu však odporúčame prvý krát vyskúšať u barbera, ktorý vám pomôže nájsť správne línie, aby bol efekt prirodzený. Potom už kľudne experimentujte doma v kúpeľni.

Ak už bradu mám, avšak je ,,tvrdá,, a chcem ju zjemniť ? Ako na to

V tomto pomôže pravidelné používanie oleja alebo balzamu, prípadne ich kombinácia. Sú to skvelé produkty obsahujúce kvalitné prírodné oleje, včelí vosk a vitamín E.

Navyše v ponuke je naozaj veľký výber vôní, od žiadnych – ak nechcete prebiť parfém až po krásne drevité, citrusové, svieže aj sladké vône. No a samozrejme česať ?

 

Vrátime sa o niečo vyššie, ako často používať produkty a aké odporúčate v tých fázach

Ja odporúčam zaradiť produkty do svojho každodenného rituálu. Čistá voda naozaj nestačí na odstránenie nečistôt a jedným nanesením balzamu nás brada nezačne navždy poslúchať.

Keď si človek zvykne na ten skvelý pocit sviežosti, zabudne že ho niekedy svrbievala brada, tak to preňho bude rovnaká rutina ako čistenie zubov. Brada sa naozaj odvďačí.

Nemám bradu, ale chcem mať

V tomto prípade je najdôležitejšia trpezlivosť. Bradu treba nechať proste rásť, zaholiť len krk, prípadne líca. Výhovorka, že to svrbí u nás neobstojí, lebo pri čistení a používaní oleja alebo balzamu to svrbieť nebude. Ak robíš všetko správne a brada rastie nerovnomerne, je fajn navštíviť dobrého barbera, ktorý pomôže nájsť ten vhodný tvar a dĺžku brady.

Mám bradu, ale neviem ako sa o ňu starať

Spomínali sme, že najdôležitejšie je čistiť, vyživovať a hydratovať. Kefa a hrebeň sú tiež skvelými pomocníkmi. Keď nevieš kde začať, skús šampón a olej. Pokiaľ sa ti nechce študovať zloženie a nemáš s čím porovnávať konzistenciu, riaď sa vôňou.

Som frajer, všetko viem, ale ako docielim ,,lepší,, vzhľad

Ak si frajer a chceš ešte lepší vzhľad, tak nie si frajer 😀 Pre tento vyšší level bradáča už ostáva jedine skúšať. Niektoré produkty sadnú viac, niektoré menej, niekedy treba kombinovať a niekedy sa to ani nedá vysvetliť. Napriek všetkej frajerine sa opäť odvoláme na kvalitného barbera, ktorý ti dopomôže nie len k lepšiemu vzhľadu, ale aj pocitu. Nie je fajn raz za čas nič neriešiť, nezababrať kúpeľňu a zveriť sa do rúk odborníka?

Ďakujeme https://www.beardguru.sk/ za spoluprácu !!! 🙂

RELAX/ZDRAVIE